حیوانات خانگی مناسب برای کودکان

پیش از خرید یک حیوان خانگی باید شرایط تان را بررسی کنید و ببینید که بهترین حیوان خانگی برای شما چیست؟

 

نکاتی برای نگهداری از حیوانات خانگی, بهترین حیوانات خانگی برای کودکان

آشنایی با حیوانات خانگی مناسب کودکان

 

انسان ها و حیوانات خانگی از زمان های باستان رابطه محکمی داشته اند. حیوانات خانگی نیازمند محبت و مراقبت هستند و انسان ها به همدم نیاز دارند. این نیاز دوطرفه رابطه زیبایی را بین حیوانات خانگی و صاحبش ایجاد می کند که خالی از هرگونه توقع و اعتراض است. نگهداری از حیوانات خانگی یک تعهد طولانی مدت و مسئولیت دلپذیر است. اما برخلاف باور عمومی همه حیوانات خانگی به مراقبت‌ شدید نیاز ندارند.

 

اگر شما کودکی دارید و با دقت تصمیم گرفته اید که یک حیوان خانگی خاص، می تواند انتخاب مناسبی باشد سعی کنید حیوانی را انتخاب کنید که آرام بوده و نگهداری از آن نیز کار آسانی باشد. نگهداری حیوانی در خانه برای کودک مناسب است که بتواند طبع پر سر و صدا و غیر قابل کنترل کودک را نیز به نحوی تحمل کند.

 

مانند هر حیوان خانگی دیگری، افراد بزرگتر خانواده باید روابط و رفتارهای کودک با حیوان را تحت نظر داشته و در صورت لزوم موقعیت را تحت کنترل بگیرند. نکته مهم دیگر این است که به کودکان آموزش دهید حتما پس از بازی با هر نوع حیوانی، دستانشان را با دقت بشویند تا از بیماری های احتمالی جلوگیری کنند.

 

در این مطلب به چند نمونه از حیوانات خانگی اشاره می‌کنیم که برای کودکان و بزرگسالان مناسب هستند.

 

گربه ها در جهان محبوب ترین حیوان خانگی آپارتمانی به شمار می آیند.

سگ ها گرچه چندان برای زندگی در آپارتمان ها مناسب نیستند، اما اگر حوصله‌ و وقت نگهداری از آن ها را داشته باشید می توانید از برخی نژاد‌هایشان در آپارتمانتان نگهداری کنید.

 

سنجاب

سنجاب ها از حیوانات خانگی بامزه و دوست داشتنی است. اگر در مورد نگهداری این دسته از حیوانات خانگی تحقیق کنید با نظرات متفاوتی روبه‌رو خواهید شد، چرا که افراد تجربه متفاوتی از این نوع حیوانات خانگی دارند.

 

بهتر است از بدو تولد نگهداری یک سنجاب را به عهده بگیرید چون اگر آن را به خوبی تربیت کنید از داشتن چنین حیوان خانگی فعالی بسیار خرسند خواهید شد، در ضمن باید مراقب دندان ها و چنگال های تیز این نوع حیوانات خانگی باشید.

 

سنجاب های بالغ مستلزم مراقبت ویژه و حوصله بیشتری هستند زیرا ممکن است در فصل جفتگیری رفتارهای تهاجمی داشته باشند. در این شرایط سنجاب می تواند انسان را گاز بگیرد و یا روی پوست او خراش بیاندازد و باید تربیت صحیح آن ها را از کودکی آغاز کرد.

 

سنجاب ها را داخل یک قفس یا آزاد برای گردش و بازی در خانه نگهداری کنید. برای تغذیه سنجاب ها از آجیل و تنقلات استفاده کنید.

طول عمرسنجاب ها از ۴ تا ۷ سال است بستگی به شرایط نگهداری از سنجاب ها دارد.

 

آشنایی با حیوانات خانگی,نگهداری از حیوانات خانگی

سنجاب ها از حیوانات خانگی بی نهایت بامزه و دوست داشتنی است

 

جربیل

جربیل با نگهداری و مراقبت منظم، کاملا اهلی می شوند. جربیل ها بسیار اجتماعی هستند و باید به صورت جفت یا گروهی نگهداری شوند. تماشای بازی کردن آنان با یکدیگر بسیار لذت بخش است. همچنین در طول روز نسبت به دیگر جوندگان فعال تر هستند (جای اینکه کل روز یا کل شب را خواب باشند، در طول شبانه روز چندین بار می خوابند و بیدار می شوند).

 

در اهلی کردن جربیل باید صبر و شکیبایی به خرج دهید. مراقب باشید که کودک هیچگاه جربیل را از دم نگیرد.

 

نکاتی برای نگهداری از موش, روش نگهداری از طوطی

در اهلی کردن جربیل باید صبر و شکیبایی به خرج دهید

 

لاک پشت

لاک پشت گزینه خوبی به عنوان حیوانات خانگی بی دردسر هستند. نسبت به سایر حیوانات خانگی عمر بیشتری دارند و نگهداری از آن ها آسان تر است. از جمله حیوانات خانگی آرام و ساکت که کودکان می توانند از تماشا و غذا دادن به آن ها لذت ببرند.

باید به هنگام بازی کودکان، مراقب این حیوانات خانگی باشیم زیرا برخلاف ظاهر سخت و سنگی، اندام های داخلی آسیب پذیری دارند.

 

انتخاب خانه و غذای مناسب با توجه به اندازه و نژاد لاک پشت متغییر است، طول عمر لاک پشت ۳۰ تا ۴۰ سال و لاک پشت های دریایی بیش از ۸۰ سال است.

 

معایب نگهداری از حیوانات خانگی,تکنیک های نگهداری از حیوانات خانگی

نگهداری از لاک پشت ها آسان تر است

 

همستر

همسترها به فضای زیادی نیاز ندارند و بدون جفت می تواند زندگی کند. همسترها معمولا اهلی شده و نگهداری از آن ها به کمی صبر و حوصله نیاز دارد. این حیوانات تا حدی می توانند با کودکان تعامل داشته باشند.

 

همسترها شب زی هستند و خیلی خود را با برنامه شما وفق نخواهند داد. بنابراین هنگامی که کودکان می خواهند با همستر بازی کنند ممکن است بسیار خواب آلود باشد و متاسفانه همستر خواب آلود تمایل بیشتری به گاز گرفتن برای دفاع از خود دارد.

 

با این که همسترهای کوتوله نیز به راحتی قابل خرید هستند با این حال به علت اندازه کوچکی که دارند نگهداری و رام کردن آنان نسبت به همسترهای سوری کمی سخت تر است.

 

همستر موجودی کوچک، کم دردسر، کم هزینه و مناسب برای نگهداری در آپارتمان به شمار می آید.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *