زیباترین حیوانات خانگی

گربه

۴ دی ۱۳۹۹ 26 بازدید

زیباترین حیوانات خانگی

گربه‌ها

وقتی صحبت از گربه به میان می‌آید، شاید به مسئله هوش توجه زیادی نشود؛ اما این حیوانات بسیار باهوش هستند. گربه‌ها می‌توانند ترفندهای زیادی را یاد بگیرند، اسم خود را بشناسند

گربه باهوش

آن‌ها از سگ‌ها حافظه قوی‌تری دارند. روانشناسان معتقدند کهتکانشی‌تر عمل می‌کنند (از روی انگیزه انی و بد) و صبر کمتری دارند.

۷. اسب‌ها

اسب‌ها می‌توانند سطح یادگیری وسیعی داشته و حتی توانایی حل مسئله دارند. بسیاری از اسب‌ها یاد می‌گیرند که چطور در اسطبل خود را باز کنند، سوارکار را از پشت خود به زمین بیاندازند و خود را از مهلکه نجات دهند. آن‌ها افراد، کلمات و لحن‌ صحبت اطرافیان خود را به خاطر می‌سپارند. توانایی‌های شناختی اسب‌ها به آن‌ها امکان می‌دهد که با انسان‌ها ارتباط بگیرند، به گونه‌ای که انسان قادر به درک آن خواهد بود. این رفتاری است که فقط از حیوانات بسیار باهوش سر می‌زند.

۸. راکون‌ها

گول ظاهر راکون‌ها را نخورید، این تنها یک ماسک است. این حیوانات بسیار خلاق، مبتکر و مشکل‌گشا هستند. مطالعات انجام شده، هوش بالای راکون‌ها را با نخستی‌ها مقایسه کرده است.

راکون حیوان خانگی

نگهداری از راکون‌ها به عنوان حیوان خانگی، اگر چه نسبت به گذشته رواج بیشتری پیدا کرده است، توصیه نمی‌شود.

۹. بزمجه‌‌ها

وقتی صحبت از حیوانات باهوش به میان می‌آید، شاید خزندگان به ذهنتان خطور نکنند؛ اما بزمجه‌ها خیلی باهوش هستند و هوش آن‌ها باعث شده که نگهداری از آنان به عنوان حیوان خانگی یک امر چالش‌برانگیز باشد.

خزندگان باهوش

بزمجه‌ها برای دستیابی به هدف خود به صورت گروهی تلاش می‌کنند، صاحب خود را می‌شناسند و حتی قادر به شمارش هستند.

۱۰. سنجاب‌ها

شاید سنجاب‌ها به خاطر تلاش جسورانه خود در عبور از جاده‌های پر تردد، کمی بدنام باشند؛ اما این جوندگان باهوش‌تر از آنند که به نظر می‌رسد. بسیاری از سنجاب‌ها، از جمله سنجاب‌های پرنده، به زندگی شهری خو گرفته‌اند، بسیار زیرک هستند و حتی از مکان‌‌های جعلی برای دفن غذای خود استفاده می‌کنند تا جوندگان دیگر محل اختفای غذایشان را پیدا نکنند.

سنجاب حیوان خانگی

سنجاب‌ها برای هشدار دادن به همدیگر با هم ارتباط برقرار می‌کنند که نشان‌دهنده نوع‌دوستی یا نگرانی آن‌ها نسبت به یکدیگر است.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *