معرفی سگ های بیچون فرایز

سگ

۹ دی ۱۳۹۹ 34 بازدید

معرفی سگ های بیچون فرایز

سگ بیچون فرایز، یه سگ پفکی، جذاب و عروسکیه که سریع خودش رو تو دل همه جا می‌کنه. این سگ فوق‌العاده زیبا، باهوش، مهربون، برونگرا و بسیار فعال و پر انرژیه. بیچون فرایز بسیار اجتماعیه و از همراهی با آدم‌ها لذت می‌بره. در عین حال که استقلال طلبه ولی به صاحبش وابسته‌ست. خوشحال و آرومه، زیاد پارس نمی‌کنه و زندگی باهاش آسونه.در واقع می‌شه گفت که این سگ، همه فن حریفه. پس با ما در ادامه این مطلب همراه باشید و با ویژگی‌های ظاهری، خصوصیات رفتاری، تغذیه و نحوه نگهداریش آشنا بشید.

سگ بیچون فرایز سفید در حال دویدن روی چمن
آرامش و استقلال این نژاد باعث شده گزینه خوبی برای زندگی باشد

نژاد سگ بیچون فرایز

این نژاد سگ، جزو سگ‌های خانگی و گروه سگ‌های عروسکی و از گونه سگ‌های نگهبان و غیر ورزشی شناخته می‌شه.

این سگ‌ها در دهه ۱۹۷۰ محبوبیت عمومی پیدا کردن. گفته می‌شه که نژاد این سگ، در اصل اسپانیاییه. اما اولین سگ این نژاد در کتاب ثبت نژاد فرانسه (LFO) یک بیچون فرایز ماده به نام ایدا (Ida) در ۱۸ اکتبر ۱۹۳۴ ثبت شده.

ویژگی‌های ظاهری سگ بیچون فرایز

این سگ عروسکی، پفکی، سفید و کرکی، بدنی مستطیل شکل و سری متناسب داره و گوش‌های بلند خودش رو می اندازه و اغلب با پودل سفید اشتباه گرفته می‌شه.

بیچون فرایز، با موهای سفید و مجعد، گردن بلند و قوسی شکل، چشمان تیره و گردی که از شیطنت و بازیگوشی برق می‌زنه، دمی که  به زیبایی روی کمرش خم شده و سری که همیشه با غرور و اعتماد به نفس نگه می‌داره از جذاب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین نژادهای سگ هست.

قد این سگ بین ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متره و ۳ تا ۵.۵ کیلوگرم هم وزن داره. این سگ بین ۱۲ تا ۱۵ سال عمر می‌کنه.

سگ بیچون فرایز سفید، با موهای سفید و مجعد و چشمان تیله ای

انواع نژاد بیچون؛ یا هم خانواده های آن؟

شباهت زیاد بیچون فرایز؛ با هم خانواده های خودش باعث شده همه فکر کنند که آنها انواع مختلفی دارند. اما در اصل این یک اشتباه و باور غلطه!

در واقع bichon frise از نظر ظاهری با سگ های نژاد:

  • لوچن Löwchen
  • بولوگنس Bolognese
  • هاوانیز Havanese
  • کوتون دو تولیر Coton de Tuléar

هم‌خانواده است و به خاطر همین شباهت زیادشون با هم اشتباه گرفته می‌شن. تو شکل زیر می‌تونید تصاویر مربوط به هم‌خانواده‌های سگ بیچون رو ببینید.

نژادهای هم خانواده با سگ Bichon Frise
انواع نژادهای شبیه Bichon Frise: به ترتیب از بالا راست: هاوانیز ، بولوگنس و از پایین راست: کوتون دو تولیر، لوچن، مالتیز

البته بعضی از سگ‌های نژادهای دیگه هم هستن که خیلی شبیه به سگ بیچون فرایز bichon frise هستن. ما قبلا توی سایت این سگ‌ها رو به طور کامل معرفی کردیم که شامل:

هستند؛ اما جزو هم خانواده های Bichon Frise نیستند. پیشنهاد می‌کنم درباره این نژادها هم بخونید تا با ویژگی‌هاشون آشنا بشید و ببینید نگهداری از کدوم اون‌ها به سبک زندگی شما نزدیک‌تره.

بیچون فرایز در طبیعت پاییزی در حال نگاه کردن به دوربین

خصوصیات رفتاری سگ بیچون فرایز

سگی باهوش، با محبت، جسور و سرزنده ‌است و رفتار دوستانه‌ای داره و عاشق فعالیت، جست و خیز و بازی کردنه. شخصیت مستقلی داره ولی وقتی عضوی از یک خانواده باشه که اونو همراه خودش به همه جا می‌بره، خوشحال‌تره.

این سگ، عاشق دوست داشته شدنه و از اینکه در مرکز توجه قرار بگیره لذت می‌بره. این مهارتو داره که با قدرت و شخصیت برنده خودش، نظر همه رو جلب کنه و این موضوع با توجه به اینکه قبلاً توسط سلطنت مورد ستایش قرار می‌گرفته خیلی عجیب نیست.

 سگ بیچون فریز،  ابتدا توسط ملوانان اسپانیایی نگهداری می‌شده اما در قرن ۱۶ مورد توجه اشراف‌زاده‌های فرانسوی قرار می‌گیره. از این نژاد سگ برای بازی در سیرک و همچنین به عنوان سگ نمایشی هم استفاده می‌شه.

دو بیچون فرایز در حال شیطنت در فضای باز در حالی که به دوربین نگاه می‌کنند

 

سگ بیچون فرایز، یک همراه و همدم واقعیه. می‌شه اونو بدون مشکل به هرجایی برد. این سگ نه عصبیه و نه زیاد پارس می‌کنه، بسیار اجتماعی و دوستدار معاشرت با آدم‌هاست و تا وقتی که به اندازه کافی مورد توجه باشه، سگ بی‌دردسریه. اما چون بسیار به صاحبش وابسته‌ست، اگر تنها به حال خودش رها بشه معمولاً از اضطراب جدایی رنج می‌بره.

این نژاد سگ، خواستار محبت بیش از حده و تنهایی یا نادیده گرفته شدن، اونو به یک گیجیِ دیوانه‌کننده می‌رسونه. انقدر که حتی شخصیت مخربی پیدا می‌کنه و هر چیزی رو که جلوی چشمش باشه، می‌جوه و پاره می‌کنه.

پس صاحب این سگ باید خودشو برای یک مسئولیت تمام‌وقت آماده کنه و عشق زیادی به اون بده.

تربیت و آموزش سگ بیچون فرایز

این سگ‌های کوچک، به آسونی تربیت می‌شن. اما نباید انتظار داشته باشین که از بدو تولد عالی باشه، در عین حال که بسیار آموزش‌پذیر هست، می‌تونه یک چالش برای خونه باشه و باید جایگاه خودش رو در خانواده یاد بگیره.

بیچون فرایز بسیار باهوش و زیرکه و برای اینکه یک دوست و همدم خوب برای شما باشه، حتما باید به اون یاد بدید که از شما اطاعت کنه.

اما تربیت سگ؛ کار سخت و دشواری هست به خصوص اگر تازه کار باشید و یا اولین تجربه شما باشد. نگران نباشید، ما اینجا و در کنار شما هستیم تا قدم‌ به قدم پیش بریم و شما بتونید سگ خودتون تربیت کنید. به همین دلیل پیشنهاد می کنم مقاله رو بخونید تا بتونین با مراحل و روش های تربیت سگ بیشتر آشنا بشین.

سگ های نژاد bichon frise بسیار تربیت پذیر هستند

خلق و خو و چگونگی برقراری ارتباط با دیگران

درسته این سگ جثه‌ی کوچکی داره اما این موضوع نباید شما رو به اشتباه بندازه و تصور کنین که باید بیش از حد، ازش مراقبت کنین، چون باعث می‌شه سگتون خجالتی بزرگ بشه. پس فقط در مواقع لازم ازش مراقبت کنین و  بهش آموزش بدین تا در برخورد با مردم و دیگر حیوانات اعتماد به نفس داشته باشه.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *